Technologie pružinového jádra

Srdcem matrace je jeho jádro. Je to prvek, který poskytuje tělu oporu během spánku, bez které by regenerace nebyla možná. Jádro matrace musí být dostatečně prodyšné a zajišťovat optimální polohu těla při spánku.Matrace s kvalitním jádrem má dlouhou životnost.

NORMAZONE®

Jedná se o nejmodernější kontinuální pružinový blok dostupný jen u matrací PIKOLIN.

Jádro z kontinuální pružiny Normazone® je zónováno, což mu umožňuje přizpůsobit se přirozenému obrysu těla. Usnadňuje ergonomické zakřivení páteře, čímž poskytuje tělu při spánku přirozenější pozici. Vyniká stabilitou a dlouhou životností.

VÝHODY:

ERGONOMIE: díky zónování matrace v 5 částech se přesně přizpůsobuje morfologii těla. Zesílenou oporu poskytuje v bederní oblasti, ale zmírňuje tlak na kyčle.

STABILITA: podélné spojení řad pružin umožňuje nezávislost lůžek, takže dochází k menšímu přenosu pohybu mezi oběma částmi postele.

VYSOKÁ ŽIVOTNOST: husté vinutí drátu bez zeslabených míst, úprava pružinového bloku žíháním  a speciální povrchovou úpravou proti korozi zaručuje zachování požadovaných vlastností po mnoho let.

NORMASENSE®

Je nejvyspělejší kontinuální pružinový blok, který kombinuje to nejlepší z obou systémů používaných pro jádra matrací – pěny i kontinuální pružiny.

Do 5 zónového jádra z kontinuální pružiny jsou integrovány pěnové pásy s tlumícím efektem, které zlepšují stabilitu matrace a zvyšují pohodlí. Různé konfigurace pevnosti jádra podle zón umožňují respektovat morfologii těla a boků.

Vnitřní vícezónové pěnové tlumící pásy s různou úrovní tuhosti poskytují oporu a zároveň pohodlí a komfort:

Vyšší tuhost v bederní oblasti

Střední tuhost v oblasti kyčlí

Nižší tuhost v oblasti ramen

VÝHODY:

ERGONOMIE: pružinový blok v kombinaci s vnitřními pěnovými pásy různé úrovně tuhosti přispívá ke správné pozici páteře během spánku a to bez ohledu na to, v jaké poloze spíme.

VNITŘNÍ STABILITA: tlumící pásy pohlcují pohyby během spánku, a díky tomu se nepřenášejí na druhou část partnerského lůžka.

PROPORCIONÁLNÍ TUHOST: smíšená struktura jádra umožňuje přesně reagovat na váhy různých částí těla a poskytovat tak správnou oporu a pohodlí.

VYSOKÁ ŽIVOTNOST: kontinuální pružinový blok vyniká extra dlouhou životností

ADAPT TECH ZONE®

Adapt Tech Zone® je blok nezávislých pružin z tvrzené oceli uložených v prodyšných taštičkách.

Jednotlivé pružiny jsou jedna po druhé vloženy do odolné látky a jejich řady svařované ultrazvukem tvoří jádro, které se přizpůsobuje bod po bodu morfologii těla.

Adapt Tech Zone® umožňuje větší adaptabilitu matrace na tvar těla každého člověka. Zónování v 5 diferencovaných zónách navržených podle váhy různých částí lidského těla poskytuje individuální reakci na pohyby těla během spánku.

VÝHODY:

VYSOKÁ ADAPTABILITA: kruhová struktura pružin s dynamickou reakcí na různé váhy a tvary těla se velmi přesně přizpůsobuje jeho morfologii. Jednotlivé pružiny poskytují oporu každé části těla zvlášť.

STABILITA: díky nezávislosti pružin nedochází k žádnému přenosu pohybu z jedné části lůžka na druhé.

PRODYŠNOST: tkanina, ve které jsou uloženy jednotlivé pružiny je prodyšná a umožňuje tak výměnu vzduchu v jádru matrace

ŽIVOTNOST: jádro z pružin uložených v taštičkách má dlouhou životnost.