Historie Pikolin

HISTORIE PIKOLIN

Koncern Pikolin Group je výhradně rodinnou firmou, v dnešní době výjimečnou tím, že odolala globalizovanému pojetí anonymních vlastníků. Firmu založil v roce 1948 Alfonso Soláns Serrano. Zpočátku firma nesla jeho jméno, ale roku 1955 byla přejmenována na PIKOLIN. Od svého počátku se specializovala na výrobu pružinových matrací, které v průběhu desítek let dovedla k dokonalosti. Firma postavila v roce 1973 ve španělské Zaragoze největší továrnu v Evropě na výrobu matrací a postelí. Tato továrna dosloužila v roce 2017, kdy se celá výroba přestěhovala do supermoderní nové fabriky postavené na zelené louce jen pár kilometrů od původní továrny. Pikolin Group je dnes řízena potomky Alfonse Solánse. On sám přesto stále dohlíží na dění ve firmě a je znám svou laskavostí a otevřeností ke všem zaměstnancům i návštěvníkům továrny v Zaragoze.

PIKOLIN DNES

Pikolin Group S.A. vlastní v Evropě 8 výrobních továren a další 2 v Asii. Špičkově vybavené továrny si vyrábějí všechny komponenty pro své výrobky sami. Samozřejmostí je 100% vlastní výroba pěny pro výrobu matrací, ale také pružin, kovových rámů postelí, spring boxů, elektricky polohovatelných roštů atd.
V roce 2017 Pikolin Group znovu postavila největší a nejmodernější továrnu na výrobu matrací v Evropě.Rozloha továrny je 225.000 m², investice dosáhly výše 50 milionu EUR, z toho jen nová supermoderní linka na produkci pěny pro výrobu matrací stála 20 milionů EUR. V Pikolin Group pracuje 3.000 zaměstnanců.

Značky pod Pikolin Group S.A.:

O NÁS

Naše firma MAGNIFIC s.r.o. sídlící v Říčanech u Prahy je výhradním dovozcem značek spadajících pod španělský koncern Pikolin Group S.A., který je největším výrobcem matrací v Evropě. Vzhledem k rozmanitosti značek a produktů zastřešujeme všechny pod vlastní značkou Sleep Expert. Veškeré výrobky prodáváme v síti ověřených a kvalitních maloobchodních prodejen v České a Slovenské republice. Naší podnikovou prodejnu můžete navštívit v Říčanech u Prahy, Černokostelecká 82/92.

Naši maloobchodní partneři jsou zváni na exkurzi do továrny Pikolin ve španělské Zaragoze. Jsou pravidelně školeni nejen o produktech značek spadajících pod Pikolin Group, ale také o tom, jak se dobře orientovat v produkci ostatních evropských výrobců matrací. Jen tak je možné posouvat kvalitu spánku u nás, která zatím západní Evropu jen velmi pomalu a s velkým odstupem dohání.

Sleep Expert vám přináší špičkové produkty výjimečné kvality ověřené miliony zákazníků v západní Evropě.

Prodáváme zcela totožné matrace, které se nabízejí na všech evropských trzích. Jmenují se stejně a také kompozice matrací je identická. Pikolin nedělá rozdíl mezi matrací dodanou například do Francie a nebo k nám. V tom se zásadně lišíme od mnoha konkurenčních firem, které pod různými názvy matrací skrývají odlišnou, mnohdy nižší kvalitu.

Naše motto je „VRÁTÍME VÁM SPÁNEK“

Víme, že je možné se probouzet opravdu odpočatí, bez ztuhlých svalů a kloubů, bez rušení spánku nuceným otáčením se, které je způsobeno omezením povrchového krevního oběhu. Víme, jak odstranit nejčastější rušitele spánku. Vysvětlíme vám, jak je možné, že vám naše matrace budou sloužit 10 i více let. Ukážeme vám, jak funguje matrace uvnitř a jak se liší jádro matrace od komfortních vrstev, které zajišťují tolik potřebné pohodlí. Poradíme vám, jak vybrat matraci, která změní váš názor na spánek, kterým trávíme třetinu života.
Rádi vás uvítáme v naší podnikové prodejně nebo u našich maloobchodních prodejců. Věnujte otestování matrací Pikolin trochu svého času. Vyzkoušejte matraci vhodnou právě pro vás. Opravdu vám vrátí spánek.

Investice do kvalitní matrace je investicí do zdraví a každodenní duševní pohody.