Technologie komfortních vrstev

Komfortní vrstvy jsou vloženy těsně pod potah matrace. Jejich účelem je maximalizovat pohodlí.
Tyto vrstvy zajišťují měkký a pružný komfort pro ramena a boky.Pevné jádro matrace doplněné o měkké komfortní vrstvy poskytuje tělu pevnou oporu, ale zároveň měkkost v horní části matrace.

MICROPOCKET SYSTEM®

Micropocket® je vrstva malých, tenkých ocelových pružinek, které jsou vloženy do textilních obalů mezi jádro matrace a potah. Neplní nosnou funkci jádra, ale komfortní vrstvy, která individuálně a citlivě reaguje na každý i nejmenší tlak různých částí těla během spánku.

VÝHODY:

ADAPTABILITA: dokonalá reakce ocelových pružinek na tlak různých částí těla bez přenášení pohybů na partnerské lůžko.

VYŠŠÍ PRODYŠNOST: ve vrstvě pružinek dochází k efektivní cirkulaci vzduchu skrz celou matraci a umožňuje tak udržovat uvnitř konstantní teplotu.

ZVYŠUJE KOMFORT: dobře se přizpůsobuje obrysům těla a jeho tlaku, usnadňuje pohyby a otáčení na matraci.

BIOVISCO FOAM®

Nový viskoelastický materiál s paměťovým efektem s vysokou hustotou a složkami přírodního původu (sója), který je začleněn pouze do komfortních vrstev

VÝHODY:

ANATOMICKÉ TVAROVÁNÍ: přesně se přizpůsobuje se anatomii těla. Reaktivita na teplo a tlak dokáže vytvořit přesný obrysový profil každé osoby. Umožňuje zaujmout při spánku přirozenou ergonomickou polohu.

SNÍŽENÝ TLAK NA TĚLO: podporuje povrchový krevní oběh, pomáhá uvolnit svalové napětí nahromaděné během dne a zabraňuje přerušování spánku častým otáčením těla díky zamezení vzniku otlaků.

MAXIMÁLNÍ KOMFORT: měkkost a poddajnost viskoelastické pěny pomáhá vytvářet příznivější podmínky pro usnutí.

VYŠŠÍ PEVNOST: poskytuje vyšší pevnost eliminující pocit propadnutí se do matrace, usnadňuje otáčení.

VISCOFOAM®, MEMORYFOAM

uvolnit svalové napětí nahromaděné během dne a zabraňuje přerušování spánku častým otáčením těla.

VÝHODY:

ANATOMICKÉ TVAROVÁNÍ: přesně se přizpůsobuje se anatomii těla. Reaktivita na teplo a tlak dokáže vytvořit přesný obrysový profil každé osoby. Umožňuje zaujmout při spánku přirozenou ergonomickou polohu.

SNÍŽENÝ TLAK NA TĚLO: podporuje povrchní krevní oběh, pomáhá uvolnit svalové napětí nahromaděné během dne a zabraňuje přerušování spánku častým otáčením těla díky zamezení vzniku otlaků.

MAXIMÁLNÍ KOMFORT: měkkost a poddajnost viskoelastické pěny pomáhá vytvářet příznivější podmínky pro usnutí.

WINDGEL®

Windgel® je celulární materiál s alveolární (dutinkovou) strukturou s příměsí termoregulačního gelu, který se vyznačuje výjimečnou schopností příjemného prvního kontaktu s matrací a optimální distribucí zatížení na povrchu matrace.

Tyto vlastnosti umožňují relaxaci meziobratlových plotének a tím přispívají k odstranění bolesti páteře.

VÝHODY:

VYSOKÁ MĚKKOST: Matrace je měkká při prvním kontaktu a simuluje pocit „stavu beztíže“. Navozuje podobný pocit jako pružinová matrace.

VÝBORNÁ TEPELNÁ REGULACE: díky kvalitní cirkulaci vzduchu je zajištěna trvalá termoregulace bez velkých rozdílů teplot v průběhu spánku, které negativně ovlivňují kvalitu odpočinku.

ZDRAVÍ: matrace nevyvolávají alergie a jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí. Chrání tak nejen uživatele, ale i přírodu.

FIBERCEL®

Vrstva složená ze dvou materiálů: velmi měkké studené pěny Supersoft® s nízkou tuhostí a vysokou hustotou a prodyšných měkkých polyesterových vláken.  Potah poskytuje měkký první kontakt s matrací a zabraňuje přehřívání při spánku.

VÝHODY:

VNITŘNÍ ROVNOVÁHA: poskytuje podporu tělu a pomáhá ve funkci komfortních vrstev v matraci. Výborně odvádí vlhkost z vnitřku matrace.

KOMFORT: Fibercel® různorodým způsobem zlepšuje pohodlí podle vlastností každé konkrétní matrace, kde je použit.

VZDUCHOVÉ KOMORY: vysoká propustnost Fibercel® vytváří efekt vzduchové komory, která podporuje uvolňování vlhkosti a zabraňuje působení tepla na tělo.