Technologie BULTEX a BULTEX NANOTECH

Od zrození značky Bultex® uplynulo již více než třicet let. Za tu dobu se značka stala ve světě známou, důvěryhodnou a prověřenou miliony spokojených zákazníků. Abychom lépe pochopili rozdíly v pěně Bultex®, musíme porozumět stavbě její buňky: vědecké studie* potvrzují, že čím nepravidelnější buňka je, tím lepší má elastické vlastnosti. Buňky pěny Bultex® se liší od běžných pěn právě nepravidelností buněčné struktury, takže má pěna nové, vylepšené funkce.

* Studium X. Zhu, JR. Hobdell & AH. Windle – oddělení materiálové vědy a metalurgie, Cambridge University.

BULTEX

Bultex je lídrem buněčného materiálu na trhu.
Společnost Bultex® vedla vývoj trhu technického pěnění a získala tak jasnou technologickou výhodu. Díky vysoké odolnosti a prodyšnosti pěny jsou matrace Bultex® vyhledávány těmi nejnáročnějšími spotřebiteli.

Matrace s jádrem Bultex® jsou sofistikované a skrývají v sobě vyšší pružnost, stabilitu a odolnost.

Bultex® je vyráběn v různých úrovních pevnosti, které jsou vzájemně kombinovány: Bultex Soft, Bultex Confort a Bultex Firm (méně tuhosti, ale vyšší pevnost).

Díky vysokému SAG faktoru* je přizpůsobivost pěny  Bultex® maximální: v oblastech těla s větší hmotností jako jsou kyčle, zabraňuje provalení do matrace, což zaručuje správnou posturu páteře. Citlivě reaguje na povrchový tlak méně těžkých částí, jako jsou ruce a nohy a to zaručuje vyváženou oporu celého těla

* SAG vyjadřuje míru elastického chování materiálu nebo také reakci materiálu na stlačení (kompresi). Čím vyšší je faktor SAG u matrace, tím lépe se matrace přizpůsobuje morfologii spící osoby.

Stabilita

Vysoká elasticita pěny Bultex® podporuje nezávislost lůžek tím, že omezuje přenášení pohybů pohybů jak při individuálním použití, tak i při sdílení postele, což brání pohybu z jedné části lůžka do druhé.

Disperze tepla

Bultex® má nejvyšší index permeability na trhu, 95% prodyšnost. Jeho vysoká odolnost (resilience)* je umožněna díky zvláště otevřené molekulární konstrukci. To znamená, že vzduch a vlhkost volně cirkulují uvnitř jádra, poskytují hygienické lůžko a teplotní regulaci, díky níž je v létě ochlazená a příjemná v zimě.

* Odolnost (resilience): schopnost materiálů přizpůsobit se tlaku bez ztráty vlastností v čase. Materiál s vysokou resilencí se velmi dobře přizpůsobuje a má dlouhou životnost.

Bultex® je nejmodernější technická pěna na trhu. Návrh alveolů podporuje progresivní přizpůsobivost, bez pohybu a nejvyšší úrovně cirkulace vnitřního vzduchu trhu.Je to ideální volba pro lidi, kteří hledají určitý komfort a kteří si v průběhu času cení hygienu a přizpůsobivost.

Bultex® je nejmodernější technická pěna na trhu. Otevřená struktura alveolů (pěnových dutinek) podporuje progresivní přizpůsobivost, bez přenosu pohybů a s nejvyšší úrovní cirkulace vnitřního vzduchu na trhu.

Je to ideální volba pro lidi, kteří hledají určitý komfort a kteří si v průběhu času cení hygienu a komfort.

VÝHODY:

Bultex® představuje jasné VÝHODY proti ostatním produktům ve své kategorii, které z ní činí jedinečnou technologii:

Bultex® je vyráběn s využitím nejnovějších technologií v oblasti inovací a vývoje, které dávají materiálu exkluzivní vlastnosti.

Vykazuje větší 3D nepravidelnost a rozdílnou velikost alveolů (pěnových dutinek), což zajišťuje materiálu Bultex® pružnost při pohybech spící osoby.

Nezávislost lůžek partnerské postele. Pohyby spících osob nejsou navzájem přenášeny.

Bultex® má 95% – ní prodyšnost vzduchu, což podporuje optimální přirozené provětrávání matrace.

Matrace Bultex® mají delší životnost. Dosahují vynikajících výsledků v kompresním testu. Tento extrémní test životnosti simuluje používání matrace po dobu 10 let. Matrace Bultex® opakovaně dosahují vynikajících výsledků.

Bultex® se také vyznačuje tzv. faktorem komfortu. Veškeré vědecké studie ukazují, že vynikající vlastnosti materiálu Bultex® umožňují kvalitní oporu různě těžkých částí těla spící osoby během spánku a rychlou rekuperaci tvaru po odlehčení lůžka.

Poskytuje 100% hygienu při spánku díky unikátní ochraně Barrera Total®. Tato unikátní hygienická ochrana zabraňuje rozvoji roztočů, bakterií a plísní.

BULTEX NANOTECH®

Bultex Nanotech – další evoluční stupeň pěny Bultex®.

Co je Bultex Nanotech®?
Jedná se o alveolární (dutinkový) pěnový materiál poslední generace, který vznikl jako výsledek rozsáhlého vývoje a inovací pružných materiálů pro výrobu jádra matrací.

Bultex Nanotech® je technologicky nejvyspělejší nanomolekulární pěna Bultex®. Díky unikátní 3D nepravidelné architektuře jsou buňky pěny Bultex Nanotech® elastické, ale zároveň mají vysokou pevnost ve všech směrech. Tím je zajištěna přirozená opora různých částí těla a optimální odezva materiálu jádra při pohybu spící osoby.

S novou strukturou pěny Bultex  Nanotech® je dosaženo menší hmotnosti matrace při zachování tuhosti, vysoké úrovně hygieny a použití pěnových materiálů s vysokou hustotou v ostatních vrstvách matrace.

Nová nanomolekulární struktura NANOTECH

◊  NANO = pěnové buňky Bultex® využívají svých unikátních vlastností v miniaturních nano-rozměrech.

◊  TECH = jedná se o inovativní technologii na bázi Bultex®, která je považována za prestižní značku v oblasti spánkové vědy.

VÝHODY:

Bultex Nanotech® obecně působí třemi způsoby pro zlepšení spánku:

1. Je pohodlnější
Vnitřní struktura pěnového jádra zajišťuje zvýšený komfort dvěma cestami:

◊  Díky nanobuněčné struktuře je možné dosáhnout jemnější odezvy jednotlivých zón matrace na hmotnost a pohyby lidského těla.

◊  Neustálým vylepšováním vlastností matrace jsme vyvinuli unikátní technologii Zonetech®. Díky profilování jádra jsou vytvořeny 3 nezávislé zóny, které slouží k rozdílné odezvě na různé části těla spící osoby a na pohyby těla během spánku. Zvláště zesílená je zóna bederní, která umožňuje optimální odezvu na tlak v této nejzatíženější části matrace. Tímto řešením je možné zajistit vysokou míru komfortu všem uživatelům matrace bez ohledu na morfologii jejich těla.

2. Zajišťuje kvalitní provětrávání matrace
Kvalitní provětrávání matrace je zásadní faktor pro kvalitní spánek. Nová struktura Bultex Nanotech® umožňuje konstantní proud vzduchu matrací, který je hlavním faktorem pro kvalitní hygienické podmínky a regulaci teploty při spánku.

3. Má delší životnost
Nová struktura pěny vytváří ochrannou síť kolem nanobuněčné struktury, čímž je zajištěn trvalý komfort v průběhu času a delší životnost.

Studie realizované FCBA* dokázaly, že matrace Bultex Nanotech® mají o 22 % vyšší životnost než konvenční materiál Bultex® a o 40 % vyšší životnost než matrace z konvenčních HR pěnových materiálů.