Strategie udržitelnosti

SUSTAINABLE PIKOLIN, to je strategie udržitelnosti a udržitelného růstu

 

Projekt Sustainable PIKOLIN je zastřešujícím prvkem pro aktivity zahrnující odpovědnou výrobu a spotřebu, inovaci a rozvoj, nakládání s odpady, snížení nerovností a řízení spotřeby energií.

PIKOLIN je držitelem ISO 14000 (mezinárodní standardizace zaměřená na management životního prostředí ve společnosti) a ISO 50001 (mezinárodní norma pro systémy účinnějšího hospodaření s energií).

PIKOLIN v současné době pracuje na získání certifikace Zero Waste, která není jen o nakládání s odpady, ale také o procesu vývoje matrací s delší životností, který ve svém výsledku sníží množství odpadu v podobě použitých matrací.

PIKOLIN pracuje s pěti konkrétními globálními cíli SDG (Sustainable Development Goal), které byly ustanoveny členským státy OSN v roce 2015.

SDG3 – PIKOLIN SALUD: Vytváření zdraví a pohody. Závazek se týká zdravého pracovního prostředí, bezpečnosti práce a vývoje produktů, které chrání pohodu spotřebitelů.

SDG8 – PIKOLIN TALENTO: Důstojná práce a ekonomický růst. Cílem je vyhledávat obchodní a pracovní příležitosti. V rámci projektu PIKOLIN FUTURO pracujeme se studenty, které zařazujeme do našeho stipendijního programu, aby nás doprovázeli při jejich prvních pracovních zkušenostech, investujeme do školení a profesionálního rozvoje.

SDG10 – Zodpovědná spotřeba ve výrobě

SDG9 – POKOLIN INNOVA: Inovace a rozvoj. Výzkum a vývoj je DNA společnosti a důležitým motorem růstu. S více než 100 patenty na trhu v současné době pracujeme na tom, abychom poskytli inovace nejen produktu, ale i našim zákazníkům.

SDG12 – Zodpovědná spotřeba ve výrobě. Naše továrna v Zaragoze má nejmodernější technologie v energetickém a environmentálním ohledu. Má systém řízení spotřeby energie založený na síti Siemens SIMATIC, který umožnil snížit spotřebu plynu pro klimatizaci o 40 %, stejně jako snížit spotřebu elektřiny ve výrobních procesech. Za tímto účelem byly instalovány na naše stroje senzory připojené k SCADA, které umožňují dohled v reálném čase, například optimalizují využití vytápění nebo spuštění pece.

 

Když mluvíme o udržitelnosti, máme na mysli také udržitelnost celé naší společnosti, blahobyt našich zaměstnanců a jejich příjemné pracovní prostředí. Vzhledem k vysokým letním teplotám je důležité zajistit chlazení, které naši zaměstnanci pro pohodu při práci ve výrobních halách potřebují. K ochlazení používáme zvláštní systém, který je založen na odpařování vody, a ne na elektřině, takže klimatizujeme zvláště udržitelným způsobem.

Společnost PIKOLIN se zapojuje do množství aktivit s cílem chovat se odpovědně ke svým zákazníkům, zaměstnancům i k přírodě.

Děkujeme, že nás nákupem výrobků značky PIKOLIN v těchto činnostech podporujete.

Historie Pikolin

HISTORIE PIKOLIN

Koncern Pikolin Group je výhradně rodinnou firmou, v dnešní době výjimečnou tím, že odolala globalizovanému pojetí anonymních vlastníků. Firmu založil v roce 1948 Alfonso Soláns Serrano. Zpočátku firma nesla jeho jméno, ale roku 1955 byla přejmenována na PIKOLIN. Od svého počátku se specializovala na výrobu pružinových matrací, které v průběhu desítek let dovedla k dokonalosti. Firma postavila v roce 1973 ve španělské Zaragoze největší továrnu v Evropě na výrobu matrací a postelí. Tato továrna dosloužila v roce 2017, kdy se celá výroba přestěhovala do supermoderní nové fabriky postavené na zelené louce jen pár kilometrů od původní továrny. Pikolin Group je dnes řízena potomky Alfonse Solánse. On sám přesto stále dohlíží na dění ve firmě a je znám svou laskavostí a otevřeností ke všem zaměstnancům i návštěvníkům továrny v Zaragoze.

PIKOLIN DNES

Pikolin Group S.A. vlastní v Evropě 8 výrobních továren a další 2 v Asii. Špičkově vybavené továrny si vyrábějí všechny komponenty pro své výrobky sami. Samozřejmostí je 100% vlastní výroba pěny pro výrobu matrací, ale také pružin, kovových rámů postelí, spring boxů, elektricky polohovatelných roštů atd.
V roce 2017 Pikolin Group znovu postavila největší a nejmodernější továrnu na výrobu matrací v Evropě.Rozloha továrny je 225.000 m², investice dosáhly výše 50 milionu EUR, z toho jen nová supermoderní linka na produkci pěny pro výrobu matrací stála 20 milionů EUR. V Pikolin Group pracuje 3.000 zaměstnanců.

Značky pod Pikolin Group S.A.:

O NÁS

Naše firma MAGNIFIC s.r.o. sídlící v Říčanech u Prahy je výhradním dovozcem značek spadajících pod španělský koncern Pikolin Group S.A., který je největším výrobcem matrací v Evropě. Vzhledem k rozmanitosti značek a produktů zastřešujeme všechny pod vlastní značkou Sleep Expert. Veškeré výrobky prodáváme v síti ověřených a kvalitních maloobchodních prodejen v České a Slovenské republice. Naší podnikovou prodejnu můžete navštívit v Říčanech u Prahy, Černokostelecká 82/92.

Naši maloobchodní partneři jsou zváni na exkurzi do továrny Pikolin ve španělské Zaragoze. Jsou pravidelně školeni nejen o produktech značek spadajících pod Pikolin Group, ale také o tom, jak se dobře orientovat v produkci ostatních evropských výrobců matrací. Jen tak je možné posouvat kvalitu spánku u nás, která zatím západní Evropu jen velmi pomalu a s velkým odstupem dohání.

Sleep Expert vám přináší špičkové produkty výjimečné kvality ověřené miliony zákazníků v západní Evropě.

Prodáváme zcela totožné matrace, které se nabízejí na všech evropských trzích. Jmenují se stejně a také kompozice matrací je identická. Pikolin nedělá rozdíl mezi matrací dodanou například do Francie a nebo k nám. V tom se zásadně lišíme od mnoha konkurenčních firem, které pod různými názvy matrací skrývají odlišnou, mnohdy nižší kvalitu.

Naše motto je „VRÁTÍME VÁM SPÁNEK“

Víme, že je možné se probouzet opravdu odpočatí, bez ztuhlých svalů a kloubů, bez rušení spánku nuceným otáčením se, které je způsobeno omezením povrchového krevního oběhu. Víme, jak odstranit nejčastější rušitele spánku. Vysvětlíme vám, jak je možné, že vám naše matrace budou sloužit 10 i více let. Ukážeme vám, jak funguje matrace uvnitř a jak se liší jádro matrace od komfortních vrstev, které zajišťují tolik potřebné pohodlí. Poradíme vám, jak vybrat matraci, která změní váš názor na spánek, kterým trávíme třetinu života.
Rádi vás uvítáme v naší podnikové prodejně nebo u našich maloobchodních prodejců. Věnujte otestování matrací Pikolin trochu svého času. Vyzkoušejte matraci vhodnou právě pro vás. Opravdu vám vrátí spánek.

Investice do kvalitní matrace je investicí do zdraví a každodenní duševní pohody.